Top banner

Spotkanie pt . „Rola samorządów lokalnych we wspieraniu niskoemisyjnej gospodarki: plany działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAP)”, 04.09.2014

Ponad 100 osób uczestniczyło w dniu 4 września br. w spotkaniu poświęconym roli samorządów lokalnych we wspieraniu gospodarki niskoemisyjnej na rzecz zrównoważonej energii. Spotkanie w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku zostało zorganizowane przez UM woj. podlaskiego i Stowarzyszenie Gmin w ramach projektu Mayors in Action. Podkreślając kluczową rolę samorządów we wspieraniu gospodarki niskoemisyjnej w regionach przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités" objaśniali reprezentantom władz samorządowych, jak opracować Plany działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAPy).

Program spotkania

Czytaj więcej i pobierz prezentacje

 

Seminarium „Plany gospodarki niskoemisyjnej oraz SEAPy szansą dla polskich miast i gmin”, 21-22.05.2015

Ponad 80 słuchaczy zgromadziło seminarium pt.: „Plany gospodarki niskoemisyjnej oraz SEAPy szansą dla polskich miast i gmin w latach 2015 – 2020", zorganizowane przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” oraz Biuro Porozumienia Burmistrzów w Brukseli. Seminarium odbyło się w Green Park Conference Centre w Serocku k/Warszawy w dniach 21-22 maja 2015 r. i było skierowane do samorządów lokalnych z całej Polski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzka. Z ramienia Biura Porozumienia Burmistrzów w seminarium uczestniczyła Pani Kristyna Dely.

Program spotkania

Czytaj więcej i pobierz prezentacje 

 

 

Seminarium „Zrównoważone zarządzanie energią w miastach i gminach – aktualne wyzwania i korzyści”, 12-13.05.2016

Ponad 80 osób, w tym przedstawiciele miast i gmin z całej Polski, wzięło udział w seminarium pn. „Zrównoważone zarządzanie energią w miastach i gminach - aktualne wyzwania i korzyści", które miało miejsce w dniach 12-13 maja 2016 r. w Serocku k. Warszawy. Seminarium było organizowane przez nasze Stowarzyszenie wspólnie z Biurem Porozumienia Burmistrzów w Brukseli, a dotyczyło różnych aspektów związanych z zarządzaniem energią na poziomie lokalnym, począwszy od opracowania planów SEAP i PGN, poprzez finansowanie, realizację i monitoring proenergetycznych działań, aż po sposoby angażowania mieszkańców i lokalnych interesariuszy. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z inspirującymi przykładami dobrych praktyk wypracowanych przez polskie samorządy w obszarze efektywności energetycznej i wykorzystania OZE.

Program spotkania

Czytaj więcej i pobierz prezentacje

 

 

Facebook Twitter Youtube Flickr Conact Us Print
Bottom banner